Uwaga ostrzeżenie !!! – zobacz

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Studium Zawodowe

Niektóre szkoły stosują nieuczciwe praktyki polegające na oszukiwaniu kandydatów. Dlatego wszyscy szukający szkoły powinni przed zapisaniem się dobrze sprawdzić wybraną szkołę. Najczęstsze oszustwa polegają na:

Ogłasza się na plakatach olbrzymimi literami iż szkoła kształci “ZA  DARMO”. Po zapisaniu okazuje się, że jednak trzeba płacić lub zapisać się do dwóch szkół, np. “Liceum z dyplomem technika” (jedna za darmo ale za drugą trzeba płacić), albo na płatne kursy, czyli też trzeba płacić. Mało kto wie, że programy się pokrywają, praktycznie robimy więc jedną płatną szkołę. Radzimy zawsze pytać o całość kosztów kształcenia do ukończenia szkoły.

Inne szkoły w przypadku mniejszej ilości uczniów rozwiązują klasy, lub zapisują kandydatów do szkoły a później pod koniec września oznajmiają, że ze względu na małą ilość kandydatów nie będzie klasy. Radzimy pytać przed zapisem ile oddziałów (klas) kształci się w szkole i ilu słuchaczy. U nas macie Państwo pewność, że zapisując się do szkoły możecie ją ukończyć, szkoła istnieje bowiem już 25 lat i ukończyło ją blisko półtora tysiąca absolwentów (Liceum i Szkoły Policealne).

Wiele szkół, w tym również z najbliższej okolicy, reklamuje się niskim czesnym a w następnym miesiącu podnosi opłaty o 100 %. Jeszcze raz radzimy zapytać przed zapisem o całość kosztów do końca kształcenia.

Pewna szkoła reklamowała się na plakatach, że pierwszy semestr uczy za darmo. Później po rozpoczęciu zajęć pobierała od słuchaczy płatności pod pretekstem, że jest ich za mało. Czy to nie jest oszustwo ?

Wiele szkół prywatnych to typowo „wirtualne szkoły” wynajmujące tylko sale lekcyjne w szkołach publicznych. Nie mają własnej siedziby, sekretariatów, telefonów stacjonarnych nawet strony internetowej, nie mówiąc o dyżurach wakacyjnych. Sami Państwo zdecydujcie, czy wybierzecie szkołę, która ma codziennie czynny sekretariat, czy tylko dwa razy w miesiącu. Nasza szkoła dysponuje własnym budynkiem i jest dostępna dla słuchaczy codziennie.

Przychodzą do nas uczniowie, którzy rezygnują z nauki w innych szkołach i mają problemy z odzyskaniem świadectwa, gdyż te żądają ogromnych opłat, dotyczy to szczególnie szkół tzw. sieciowych (a podobno miało być za darmo). U nas oddaje się świadectwa rezygnującym natychmiast.

Przed zapisaniem się do szkoły najlepiej zapytać znajomych, którzy ją kończyli o rekomendację, sprawdzić w Kuratorium Oświaty jej legalność, sprawdzić również na stronie internetowej dokładnie ofertę szkoły. Dobrze też jest zapytać o zdawalność egzaminów maturalnych w szkole a najlepiej sprawdzić na stronach OKE, i NIE  DAĆ  SIĘ  OSZUKAĆ.